درس اول) کار با فتوشاپ -- شروع کار

محیط کاری فتوشاپ

یکی از اصول مهم شروع کار با فتوشاپ و البته، هر نرم افزار دیگر این است که محیط کاری نرم افزار را بشناسیم زیرا پس از شناخت محیط کاری نرم افزار مورد نظر، قادر خواهیم بود به خوبی از آموزش ها و منابع مختلف در اینترنت و جاهای دیگر استفاده کنیم و با اشاره متون آموزشی به بخش های مختلف محیط کاری، گیج و سر در گم نخواهیم شد!

محیط کاری فتوشاپ از این بخش ها تشکیل شده است:

محیط کاری فتوشاپ را در عکس زیر می بینید (برای دیدن عکس در سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید).

محیط کاری فتوشاپ محیط کاری فتوشاپ

نکته comp ها
زبان تخصصی طراحان
حالا که می خواهید با برنامه فتوشاپ کار کنید، ممکن است بخواهید مثل طراح های بین المللی صحبت کنید. طراح ها (دیزاینرها) مثل همه کسانی که در زمینه های تخصصی کار می کنند، اصطلاحات و کلمه های مخصوص به کار خودشان را دارند. اصطلاح comp (که مخفف composite است)، به طرح یا مدلی به صورت عکس گفته می شود از سایت اینترنتی یا چیز دیگری که طراح مورد نظر می خواهد طراحی کند و بعداً به کدنویس بدهد تا آن را به صورت زبان طراحی وب در بیاورد. در اصل، این اصطلاح در مورد طراحی و صفحه آرایی در چاپخانه ها به کار می رود ولی در زمینه طراحی وب، این اصطلاح به مدلی به صورت عکس از سایت اینترنتی نهایی گفته می شود که طراح یا گرافیست آن را تهیه می کند تا به مشتری نشان بدهد و بعد اگر مشتری این طرح از سایت را پسندید، کدنویسی شده و به صورت سایت واقعی تحویل او داده شود.

تغییر دادن (سفارشی کردن) محیط کاری فتوشاپ

می توانید محیط کاری فتوشاپ را به صورتی تغییر دهید که مناسب پروژه کاریتان باشد ـ تقریباً تمام چیزهایی که در محیط کاری فتوشاپ هستند را می توان جا به جا کرد و تنظیماتشان را می توان تغییر داد! ممکن است بخواهید برای تغییر محیط کاری فتوشاپ یکی از این کارها را انجام دهید:

محیط کاری فتوشاپ روش تغییر نوار وضعیت
(ادامه درس در صفحه بعد)